22. 5. 2024

Podnikatelský záměr za milion? Čerstvá maturantka Natálie Hanáčková přesvědčila odbornou porotu o své cukrářské značce TALI CAKES a odnesla si cenu za třetí místo v kategorii středních škol!

Žáci oboru Podnikání se i v tomto roce přihlásili do akcelerátoru Můj první milion, který pořádá Technologické inovační centrum Zlín s cílem podpořit nové podnikatele ve Zlínském kraji. Své projekty nejdřív odprezentovali „nanečisto“ před třídou a před vedením školy, a poté ve finále, které se konalo 16. 5. 2024. Slavnostní vyhlášení proběhlo 21. 5. 2024 ve Zlíně.

Do letošního finále, a před odbornou porotu, se dostali tři naši žáci:

Marián Andrýsek s projektem HANDMADE DESIGN – ruční výroba uměleckých předmětů. Při tvorbě využívá dřevo, kov, ale i staré autodíly, kterým dodává nový život.

Adriana Fuglíková s projektem MR. BEN DOG – ruční výroba barevných obojků a vodítek pro domácí mazlíčky.

Natálie Hanáčková s projektem TALI CAKES – výroba netradičních zákusků pro B2B prodej.

Právě Natálie zaujala porotu natolik, že ji mezi obrovskou konkurencí ocenili bronzovou medailí. Pro Natálii to byl obzvlášť podařený den, neboť odpoledne úspěšně odmaturovala a večer obdržela cenu za svůj podnikatelský záměr.

Moc jí její úspěchy přejeme a těšíme se, až si budeme moct zakoupit její výrobky a osladit si život! Také jí přejeme mnoho úspěchů při navazujícím vysokoškolském studiu. Zároveň děkujeme všem žákům, kteří se rozhodli akcelerátoru zúčastnit.