5. 9. 2024

V pondělí 2. září jsme v naší škole slavnostně otevřeli zcela novou odbornou učebnu Schrack Technik, která patří k nejmodernějším v České republice. Tato špičkově vybavená učebna je určená pro výuku v oblasti elektroenergetiky a silnoproudu. Učebnu získali žáci pod vedením učitele Ladislava Hamříka díky celostátnímu projektu Schrack for Students, kde oslnili odbornou porotu svým návrhem na rozváděč pro ekologické využití dešťové vody. Hotový rozváděč si mohli hosté prohlédnout právě při slavnostním otevření nové učebny.

Mezi hosty nechyběli významní představitelé regionu i firmy Schrack Technik a firmy MESIT, člena skupiny OMNIPOL. Společně jsme přestřihli pásku a prohlédli si učebnu, která nabízí moderní vybavení včetně montážních stolů na míru a instalačních elektro prvků, které žáci budou využívat při své práci.

Naši žáci se nejen učí v moderním prostředí, ale také se aktivně zapojují do tvorby nových projektů a soutěží, což je pro nás vítanou součástí jejich studia. „Nová učebna je výsledkem úsilí mnoha lidí, včetně našich žáků, kterým patří velké uznání. Díky firmám Schrack Technik a MESIT máme možnost poskytnout studentům špičkové podmínky pro vzdělání v oblasti elektroenergetiky,“ uvedl ředitel školy František Mikulášek.

Vedle této učebny se finišují i přípravy dalších odborných učeben pro elektrikáře. Zkrátka nepřijdou ani strojaři, kteří od září budou pracovat na nových frézkách a soustruzích.

Pokud vás zajímá elektrotechnika nebo elektroenergetika a chcete se vzdělávat v moderním prostředí s nejnovějším vybavením, MESIT střední škola je pro vás skvělá volba!