Cílem studia je výchova absolventů v oborech pružně reagujících na požadavky praxe i trhu práce a je zaměřena na poznávání všech nových vývojových trendů, které jsou rozhodujícími prvky v technickém rozvoji elektrotechniky.
V první řadě je to montáž a pájení desek plošných spojů, používání technické dokumentace a katalogů. Znalost základních měřicích přístrojů a metod měření.
Dalším obsahem studia je zaměření na navrhování, sestavení a měření jednotlivých elektrických celků, na což pak dále navazuje zapojení složitějších zařízení, na kterých se absolvent učí jejich nastavování, odstraňování závad a diagnostiky. V této etapě je kladen důraz na používání součástek s vysokou integrací, např. logických integrovaných obvodů, operačních zesilovačů, komparátorů. Další část etapy přípravy je zaměřena na komplexní montáž, testování, údržbu a opravy složitých systémů z oblasti měřicí a regulační techniky, jako jsou např. měření a regulace tepla, zabezpečovací technika, testování částí počítače a další. Systém přípravy je neustále zdokonalován na základě nejnovějších technologických postupů a materiálů používaných v praxi (např. povrchová montáž SMT).
Žáci mají možnost absolvování nepovinných kurzů. Po zvládnutí teoretické i praktické výuky žáci vykonají závěrečnou zkoušku, která je garantem, že se stanou dobrými odborníky se širokým všeobecným i odborným rozhledem. Dále se absolventi, kteří úspěšně vykonali závěrečnou zkoušku, mohou ucházet o přijetí na nástavbové studium pro absolventy tříletých oborů s výučním listem navazujícího na předešlou přípravu.
Obor je svým zaměřením vhodný i pro dívky!
Uplatnění absolventů
- v oblasti veškeré slaboproudé elektroniky od spotřební, průmyslové a výpočetní techniky ve výrobní sféře, až po základy elektromontážních prací.
Podmínky přijetí
Přijímací zkoušky se v rámci přijímacího řízení nekonají.
Budou přijati uchazeči s ukončenou povinnou školní docházkou na základě sestaveného pořadí dle dosažených výsledků na ZŠ do naplnění kapacity.
Video k oboru zde.
Formy studia
Denní studium
Zdarma